"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     23 września 2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

3. Sprzątanie

4. Spotkanie RSM – są jeszcze wolne miejsca na Stadion Młodych;w pt; Klubu Seniora w sb. o g. 9.00 ; Ministrantów o g. 10.00 próby i zajęcia na świetlicy zgodnie z harmonogramem tygodnia.

5. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień po Mszy św. o g.17.00

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

·         28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

·         29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

 

 

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    16 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 7.00.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. Próba Chóru jutro o g. 18.08; Nie ma sprawy w pn. o g. 16.03 i piątek 15.58; ICHTIS we wtorek o g. 18.01 zaś Effaty w nd g. 12.09; spotkanie RSM pt. g. 18.02-dziękuje za piątek i przypominam o zapisach na Stadion Młodych. Już w tym tygodniu rozpoczynamy zajęcia z j. Angielskiego w poniedziałek o g. 13.45 i matematyki w czwartek o g. 8.00. Szukamy trenera piłki nożnej. Serdecznie dziękuję ministrantom na ręce rodziców za obecność na zbiórce mamy 21 ministrantów młodszych. Przyjmowane są zapisy na kurs ceremoniarza – chłopcy po 3 gimnazjum.

7. Serdeczne Bóg zapłać za tak liczną obecność na Nabożeństwie Fatimskim.

8. Dziękuję za sprzątanie.

9. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

·        20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

·        21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.