"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas Adwentu. Mamy już opłatki; które Radni dostarczą do naszych Domowych Kościołów jako zwiastuni zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 INTENCJE:

pn 7.00 +Genowefa; Józef Bieniek; 7.45 -Chojno +Ryszard Dziewulski (Od rodziny z Opola)

wt 7.00 +Michał; Anna; Jan Dudzic

śr. 7.00 +Helena; Jan Cichoń; 7.45 W Chojnie Wypominkowa

cz 7.00 +Łucja Gozdalska; Stanisław Pomorski

pt 7.00 +Henryk Pliszka; Jan; Katarzyna; Stanisław z r. Pliszków

sb 7.00 +Mieczysława Wąsikowska

nd 9.00 +Czesław Bednarczyk; 11.00 +Marianna Głaz; 13.00 +Robert; Stanisław; Marianna; Wacław z r. Dorobów; 15.00 +Janina; Bogdan Rudnik

 Serdeczne Bóg zapłać P. Waldkowi za pomoc w zdeponowaniu drewna zbędnego. Panom Leszkowi i Gieniowi za załatwienie i montaż rynnowych końcówek przy świątyni w Chojnie

W tym tygodniu patronują nam:

·        24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

 

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz.6.26 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich parafian.

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

5. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich za obecność na Mszy Świętej za Ojczyznę 11 listopada 2020. Wdzięczność kieruję pod adresem Liturgicznej Służby Ołtarza-naszych Ministrantów z Dorohuczy i Chojna; Młodzieży z Chojna i Ewopola za śpiew; Liturgię Słowa i Psalm oraz Modlitwę wiernych ; Ewie za wiersz i czynności medialne; dzieciom ; naszej OSP za troskę o Flagę Ojczyzny naszej i obecność; P. Waldkowi za posługę Szafarza oraz grabienie i wywożenie liści spod kościoła; P. Stasi za pomoc w grabieniu liści; Wszystkim za obecność a także piękną postawę patriotyczną choćby przez trzymanie chorągiewek; orłów i czapek z Orzełkiem. A ks. kan. Wiktorowi Łopuchowi za celebrację Mszy Świętej i Słowo Boże mobilizujące nas do pamięci; wdzięczności; przebaczenia i świadectwa dzisiaj. Dziękuję wszystkim, którzy na ten szczególny dzień wywiesili Flagę Narodową przy swoich posesjach. Nasz zespół ICHTIS wziął udział w V przeglądzie piosenki i pieśni patriotycznej w GOK-u w Trawnikach i w swojej kategorii został Laureatem – utwór jest dostępny na naszej stronie parafialnej.

 INTENCJE:

pn. 7.00 +Tadeusz Dańko-11mcś; 7.45-Chojno + 7dzś. Ryszard Dziewulski

wt. 7.00 +30dzś Leszek Bartocha

sb. +Stanisław Krysa-30dzś

nd. 9.00 +Arek Łukaszuk

11.00 +Grzegorz Linder

15.00 +Celina; Bolesław; Jan Dudzic

17.00 + Halina Kowalczyk; Erwin Tchórzewski

Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl,

że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy.

Seneka Młodszy

Ofiara na wywóz śmieci z cmentarza – Danuta D.-50 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

·        17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

·        18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

·        20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.