"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).

2. Dziś na godz. 8.36 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: na g.15.30 o g. 17.15 wyjeżdżamy na Drogę Krzyżową na Majdanek:Droga Krzyżowa na Majdanku „UCZONO: Nie ma MIŁOŚCI”  W piątek, 22 marca 2024 r., o godz. 18.00, Już po raz XXIV spotkamy się na terenie byłego obozu koncentracyjnego, by skupić się na pojęciu miłości. Czym ona była dla więźniów? Czy w ogóle była? My, już 22 marca przekonamy się, że miłość jest potęgą, która mimo iż była bagatelizowana przez strażników, próbującym wmówić więźniom, że ona nie istnieje – okazała się być silniejsza niż wszelkie zło. Miłość towarzyszyła cierpiącym, nie zatracili jej pomimo okrucieństwa. Tak jak Jezus Chrystus przed laty podczas swojej drogi krzyżowej. Drogi, która doprowadziła do zbawienia świata czyli Miłości.

3. Trwają wielkopostne akcje pomocowe CARITASU. Są rozprowadzane wielkanocne czekoladowe baranki. Dziękujemy również za włączenie się w akcję „Jałmużna postna” – do kosza dobroci. chcemy go symbolicznie przynieść w procesji darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

4. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę wieczorną (lub o innej godzinie) zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.

5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Organizujemy również konkurs na najpiękniejszą palmę, którego rozstrzygnięcie nastąpi na Mszy Świętej o g. 9.00. Ogłaszamy coroczny konkurs na pisankę roku 2024.

6. Zajęcia nasze w tym tygodniu będą tak: zajęcia plastyczne; sportowe i język angielski zgodnie z harmonogramem;

  • nie będzie próby zespołu Nie ma sprawy i Chóru w poniedziałek; Próba zespołu Nie ma sprawy w piątek będzie od 16.00 zaś w sobotę o g. 16.00 zrobimy nagranie.

  • W poniedziałek i wtorek spotkanie robocze Klubu Seniora Barka od g. 15.30.

  • We wtorek na zajęcia edukacyjne przychodzą tylko osoby, które biorą udział w prezentacji palmy ze świetlicy;

  • Próba zespołu ICHTIS we czwartek od g. 17.00.

  • W sobotę od g. 10.00 spotkanie Klubu Seniora Barka.

  • W sobotę o g. 15.00 próba zespołu Metanoia a o g. 17.00 zespołu Effata.

7. Jutro spowiadam w Woli Korybutowej a we wtorek w Kaniem.

8. Wszystkim ochrzczonym; jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

9. Dziękujemy Kołu Gospodyń w Chojnie Drugim za zaproszenie dzieci z naszej szkoły i zespołu ICHTIS i Nie ma sprawy na spotkanie z racji Dnia Kobiet i Mężczyzn.

10. Zmarli : Roman Poliszuk i Gustawa Szabała.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

We wtorek, 19 marca – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, wierności i zaufania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-3-III-2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 8,30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa:

- dla Wszystkich o godz. 15.30

- dla młodzieży o godz. 19.00

Przypominamy również, że za udział w rekolekcyjnych ćwiczeniach bądź za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!

3. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. Przez najbliższe trzy tygodnie spotkamy jego wolontariuszy zbierających pomoc żywnościową dla najuboższych w sklepach naszego miasteczka/osiedla. A od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane wielkanocne paschaliki i baranki – dochód z ich sprzedaży zasili parafialny oddział CARITASU.

4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji. W naszej szkole uroczystość będzie 7 marca. A dla całej parafii i nie tylko w niedzielę 10 marca o g. 15.00 w Chojnie. Uroczystość tę organizuje Koło Gospodyń z Chojna Drugiego. Zapisy u P. Marleny,

5. Zajęcia i próby zgodnie z harmonogramem tygodnia. A w sobotę od g. 9.00 -Spotkanie Klubu Seniora BARKA

6. Otaczamy ochrzczonych; solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

7. Podziękowanie dla naszego misjonarza ks. Marka Borzęckiego za rekolekcje

8. Wczoraj był pogrzeb śp. Grażyny Zielińskiej.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.