"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane . Dla nas jest to niedziela odpustowa – rozpoczniemy o g. 11.34 montażem słowno – muzycznym pt. 100 LAT OJCZYZNY NASZEJ pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Bardzo proszę o przygotowanie tych tradycyjnych bukietów.

3. Na odpust zaś w miarę możliwości i chęci proszę o upieczenie ciasta na ugoszczenie wszystkich, którzy przybędą na nasz odpust i nasze dożynki.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. Jutro o g. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie w Chojnie -Zapraszamy.

6. Dzisiaj o g. 16.30 Rozpoczniemy Nabożeństwo za naszych zmarłych na nowym cmentarzu; w razie deszczu to spotkamy się w świątyni.

7. Maryi wniebowziętej polecamy obchodzących rocznicę chrztu; jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

8. Serdecznie dziękuję P. Jurkowi za wykoszenie zboża; P. Witkowi za sprasowanie a P. Waldkowi za zwiezienie słomy; dziękuję P. Jackowi za pomalowanie kapliczek przy kościele.

9. Serdecznie dziękuje na ręce P. Beatki wszystkim za pracę przy wieńcu zarówno z Klubu Seniora jak i wszyskim, którzy zbierali kwiaty; zboże i zioła na nasze dzieło.; Państwu Ani i Waldkowi za lokum na prace i stronę konsumpcyjną.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

·        17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

 

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. - Msza św. o g. 7.00

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

4. Sprzątanie

5. Za tydzień o g. 16.30 spotkamy się na Nowym Cmentarzu na nabożeństwie za naszych zmarłych. Serdecznie proszę o zadbanie o porządek na naszych cmentarzach. Będzie też okazja do spowiedzi by nasz odpust i dożynki w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny przeżyć po Bożemu korzystając z łask jakie niesie ze sobą odpust parafialny.

6. Próba Chóru jutro o g. 18.08 we wtorek o g. 18.18 próba wspólna zespołów: ICHTIS; EFFATA I NIE MA SPRAWY.

7. WIEŃCE PIĘKNIE SIĘ ROBIĄ I JEDNOCZĄ LUDZI NA CHWAŁĘ BOŻĄ-COŚ PIĘKNEGO.

8. A w Czartek płyniemy w siną dal kajakami o g. 9.00 z przystani w Dorohuczy.

9. Opiece Matki Bożej polecamy obchodzących dzueń chrztu ;solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

·        9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

·        10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

·        11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.