"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

9 Czerwca - Piknik Żołnierski 2019

 

Towarzystwo Przyjaciół Milejowa serdecznie zaprasza na PIKNIK ŻOŁNIERSKI 9 czerwca o godzinie 11.30 w LESIE SIOSTRZYTOWSKIM

 Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30 – zaciągnięciem warty honorowej przy mogile.

12.00 Uroczysta Msza Święta, apel poległych oraz oddanie salwy honorowej przez kompanię reprezentacyjną Wojska Polskiego. Po Mszy Świętej rozpocznie się piknik żołnierski, podczas którego będzie można zapoznać się z różnymi formacjami wojska Polskiego na przestrzeni wieków, oraz z wyposażeniem i umundurowaniem Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy w niedzielę 9 czerwca 2019 r. do LASU SIOSTRZYTOWSKIEGO przy mogile pomordowanych.

 

Dla wszystkich uczestników pikniku żołnierska grochówka, wstęp wolny.

 

 

Wskazówki dojazdu GPS: 51°11'37.1"N 23°00'25.7"E  Majdan Siostrzytowski, Miejscowość Białka, Gmina Milejów, powiat Łęczyński. Od Lublina należy jechać drogą krajową nr 12 w kierunku Chełma i w miejscowości DOROHUCZA skręcić (na północ) w lewo, dalej podążać przez miejscowość i po ok. 4 km w lesie skręcić w prawo.  Ta droga doprowadzi do miejsca uroczystości.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 7.00.

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.: pn; śr g. 6.31; wt i cz g. 16.06; pt, g. 18.47.

6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 9.00. na rozpoczęcie naszego Święta Rodziny po raz 21 spotkamy się a atrakcji będzie co nie miara; szczegółowy program jest na naszej stronie i na tablicy ogłoszeń.

Koszenie trawy przed świętem rodziny we czwartek od g. 17.00 a bezpośrednie przygotowanie w piątek od g. 17.30.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.

9. Decyzją J.E. Ks. Abp Stanisława Budzika, w najbliższą niedzielę 26 maja Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów.

21 maja w wyniku przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa i ponad 100 budynków. Skala uszkodzeń wciąż jest szacowana, ale już wiadomo że koszty odbudowa powstałych uszkodzeń będą ogromne.
Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną” lub wpłacać bezpośrednio do kasy Caritas w Kurii.

10. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.

11. Po spotkaniu Rady Para. : na cmentarzu nowym - wymiana tej strony ogrodzenia na metalowe, jeżeli ktoś byłby zainteresowany gruzem z tej cegły to proszę o kontakt.;

- zakup nowych wazonów do kościoła i kaplic;

- oprawa Mszy św. raz w miesiącu przez wszystkich wiernych – jest z tym problem;

- do groty postać św. JP II na ławeczce;

- sprzątanie – nasze kościoły są małe i dlatego dwie rodziny wystarcza a jak przychodzi więcej niż dwie rodziny to również kolejną niedziel w miarę możliwości z koszeniem trawy wokół świątyni.-kosiarka zakupić czy swoje?

- Prace przy zmianie dachu wg. Obietnic p. Adama wykonawcy powinny rozpocząć się po 20 maja 2019. Czekamy!.

12. Wyjazd LSO ołtarza na doroczną pielgrzymkę do Wąwolnicy będzie 15 czerwca 2019 w tym roku jadą też schole i zespoły liturgiczne

13. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

- 31 V – święto Nawiedzenia NMP,

- 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.