"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz.18.00 w Chojnie Nowym w naszym sanktuarium Fatimskim.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte Odustowo-Dożynkowa o g. 12.00 -przed Mszą św. montaż śłowno -muzyczny od g. 11.34- ZAPRASZAMY.Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP .

5. Próba zespołów: ICHTIS; Effaty i Nie ma sprawy w poniedziałek o g. 16.00 w kościele w Chojnie wyjazd o g. 14. 98 (15.38); Chóru Pięknie Żyć o g. 18.08.

6. Dzisiaj Msza św. na Nowym Cmentarzu o g. 17.00 a nabożeństwo rozpoczniemy o g. 16.30.

7. Zakończono prace przy ogrodzeniu na cmentarzu (koszt 7500zł)-dziękuję za ofiary na tę sprawę i na remont dachu na domu parafialnym.

8. Zgodnie z zarządzeniem Rady Parafialnej zostały zrobione nowe poręcze przy wejściu do domu parafialnego.

9. Serdecznie dziękuję P. Markowi za wykonanie makiety naszego kościoła do wieńca dożynkowego z Dorohuczy; Dziękuję P. Wojtalom za udostępnienie miejsca do wykonania wieńca i za poczęstunki dla wykonawców; Dziękuję bardzo wszystkim osobom za prace przy wieńcu; za kwiaty i wspaniałą atmosferę na ręce naszej Radnej P. Beatki .P. Jackowi za wykonanie pojazdu pod nasz wieniec. Składam serdeczne Bóg Zapłać P. Darkowi Organiście za wymycie kostki wokół naszego kościoła; jest jak nowa. Dziękuje P. Waldkowi za koszenie trawy wokół kościoła; P. Janinie; Darkowi i Waldkowi za część dekoracji przy polowym ołtarzu.

10. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

 

11. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

- 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

- 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów i wszystkich ich poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.  

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 14 sierpnia 2019r.

4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00; pół godziny przed Mszą św. różaniec w intencji przemiany serc naszych.

5. Za tydzień o g. 16.30 spotkamy się na Nowym cmentarzu na modlitwie za naszych zmarłych przed Odpustem i Dożynkami Parafialnymi.

6. Prace na Cmentarzu przy ogrodzeniu rozpoczną się jutro zakończą się ok. czwartku. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrodzenie Cmentarza jaki i na wymianę nakrycia dachu na domu parafialnym z onduliny na blachę.

7. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o g. 18.04 po Mszy św. o g. 17.00

8. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy znaleźli czas na pierwszy czwartek; piątek i sobotę miesiąca.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,

- 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,

- 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,

- 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.