"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Serdeczne Bóg zapłać za spotkanie z racji Dnia Babci i Dziadka; za przygotowanie; obecność; wspólną modlitwę i treściwe wystąpienia : P. Dyr. naszej szkoły Ani; Naszej radnej Gminy P. Beatce; Prezes Klubu Seniora P. Grażynce; dzieciom za wiersze; za oprawę Mszy Świętej uczniom naszej szkoły.

4. Zwracam się z serdeczną prośbą o 1% dla naszej parafii na działalność duszpasterską. W ubiegłym roku zebraliśmy 2500 zł. Dziękuję bardzo wszystkim ludziom dobrej woli i firmom, które przekazały 1% na rzecz naszej parafii. Są już ulotki; proszę wziąć, przekazać bliskim, znajomym, prowadzącym działalność gospodarczą. Każda złotówka zostanie w naszej Rodzinie Parafialnej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Domki lęgowe dla ptaszyn z naszego środowiska wykonali:

 1. Grzegorz

 2. Olga

 3. Amelia

 4. Maciej

 5. Bartłomiej

 6. Bartek

 7. Oliwier

 8. Ksawery

 9. Alan

 10. Paweł

 11. Adrian; Franciszek; Renata; Zdzisława

 12. Jakub; Beata; Karolina; Ania

 13. Alan

 14. ..............................................................

 15. Adrian

 16. Jan

  Wszystkie już są zawieszone i czekają na lokatorów. Serdecznie dziękuję za wzięcie udziału i piękne prace. Upominki wkrótce.

   

7. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Mszę Świętą o godz.14.00.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Barbara Żmudzińska i Henryk Czerniak. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

6. Konkurs na domek lęgowy- prace przyjmujemy do 24.01 dzisiaj.

7. INTENCJE:

pn 7.00+2mcś Alina Szybilska

wt 7.00 Dzięk – Bla. W 26 rocznicę urodzin Karoliny z prośbą o dobrego męża.

śr. 7.00 O uzdrowienie Anny z choroby duszy i ciała, aby pokochała siebie i otworzyła się na miłość Boga i ludzi.

Cz 7.00 + Bolesław Dudzic 48rś.

sb. 7.00 +3rś Adolf Maziarz

Nd 9.00 +3rś Weronika, Jan Wojtal

11.00 Dzi – Błag. W 14 r urodzin Alana Morawskiego

13.00 Za Parafian

15.00 +Czesława; Irena; Stanisław

8. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.