"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

3. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

4. Jutro Nabożeństwo Fatimskie o g. 18.00; Próba zespołu Nie ma sprawy o g. 15.38; trening piłki nożnej od g. 17.00; nie ma próby Chóru; we wtorek próba zespołu ICHTIS od g. 17.03. Matematyka dla klasy 8 w poniedziałek o 8.01. Zajęcia świetlicowe-terapeutyczne we wtorek od g. 15.00 i w czwartek od g. 15.30

5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. -Zbiórka Ministrantów o g. 10.00-Zapraszam

6. Wszystkim ochrzczonym; solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła Irena Żuk niegdyś mieszkanka Dorohuczy. :Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

8. W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msza Święta w kościele stacjonarnym o g. 9.00

3. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego też serdecznie dziękuję za udział we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022. Proszę rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież z rodzin katolickich przystąpiły do spowiedzi z początkiem roku szkolnego. Dziękuję tym; którzy to zrobili. Dziękuje za obecność na pierwszym czwartku; pierwszym piątku i sobocie miesiąca września. W roku 2022 w maju 22 o g. 10.00 będzie I komunia Święta w naszej parafii.

4. W tym tygodniu w czwartek o g. 15.30 rozpoczynamy nasze zajęcia na świetlicy. Serdecznie zapraszam; będziemy kontynuować zajęcia muzyczne; plastyczne; sportowe; taneczne; języka angielskiego i matematyki; informatyczne a także edukacyjno-wychowawcze. Proszę rodziców o decyzję w których z nich wasze dzieci mogą uczestniczyć.

5. Jutro próba zespołu ''Nie ma sprawy'' o g. 15.30; a o g. 18.06 próba Chóru ''Pięknie Żyć''; zaś we wtorek o g. 16.00 próba zespołu ''ICHTIS''. W przyszłą sobotę od g.9.00 spotkanie Klubu Seniora Barka.6. Serdecznie dziękuję za ofiary z ostatniej niedzieli Sierpnia na nasze inwestycje a zebrano 540zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.