"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. W naszej parafii ODPUST i DOŻYNKI rozpoczynamy o g. 11.21 montażem słowno -muzycznym o g. 12.00 Msza Święta z poświęceniem wieńców dożynkowych i bukietów kwiatów, ziół i warzyw tegorocznych. Po Mszy Świętej przy dźwiękach Kapeli Sami Swoi z Rejowca poczęstunek i wspólne bajanie.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 5. Serdecznie dziękuję Wszystkim pracującym przy wieńcach a w tym roku było ich więcej niż w latach poprzednich. Dziękuję za prace we wtorek przy koszeniu trawy wokół kościoła i parkingu; zwożeniu słomy; za pracę przy dekoracji:( Stanisław Krasowski; Jerzy Ruśniak; Henryk Kędrak; Andrzej Wawrzycki; Leszek Zagraba; Edyta Czerniak; Janina Łukaszuk; Błażej Kędrak; Stanisław Gałat).

6. Dziękuję opiekunom za wyjazd z dziećmi do kina – Lena i Śnieżek. Dzisiaj od 16.30 modlimy się na Nowym Cmentarzu.

7. Wszystkim ochrzczonym;solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

- sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2022

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku
  4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  5. W przyszłą niedzielę Msza Święta na Nowym Cmentarzu o g. 17.00; Modlitwę za naszych zmarłych rozpoczniemy o g. 16.30.; Msza Święta na Ewopolu o g. 7.00
  6. W poniedziałek -15 – VIII- 2022 R. Msza Święta Odpustowa i Dożynki Parafialne rozpoczniemy o g. 11.28 - Montażem słowno – muzycznym. ; Poświęcenie Ziół z racji MB Zielnej i wieńców dożynkowych.
  7. Próba Chóru jutro o g. 18,06 a we wtorek o g. 18.00 w Chojnie próba zespołów: ICHTIS; Effata; Metanoja i Nie ma sprawy. Wyjazd o g. 17.41 spod kościoła.

Na środę planujemy wyjazd do kina do Lublina na film Lena i Śnieżek zapisy po Mszy Świętej. 8,15zł; 2.65zł; 48zł. Wjazd o g. 9.46.

 

  1. Wszystkim ochrzczonym; solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.