"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

III Wiejski Opłatek w Dorohuczy

W niedzielę 22 grudnia 2013 roku odbył się III Opłatek Wiejski, którego gospodarzem była nasza szkoła im. Jana Pawła II w Dorohuczy

 Uroczystość rozpoczęła się powitaniem Gości przez Panią dyr. Annę Wojtal a następnie zebrani obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły w reżyserii P. Beaty Łukaszuk. Jasełka zyskały uznanie wszystkich zaproszonych gości. Wydarzenia sprzed kilku tysięcy lat i dzisiejsza rzeczywistość z uwzględnieniem wymiaru misyjnego - subtelne połączenie tych trzech światów uczyniło z tego przedstawienia pouczającą historię dla dzieci i dorosłych. po której wszyscy udali się piętro wyżej gdzie były przygotowane stoły do dalszej części spotkania. Nastąpiło odczytanie stosownego fragmentu ewangelii; życzenia i słowo wiążące Głównej Organizatorki opłatka tj. naszej radnej Elwirki Wojtal. W między czasie głoś z lekka zabrał miejscowy wikariusz i Wice wójt Gminy Trawniki P. Damian Baj. A dalej oj się piknie poukładało na stolikach pojawiły się konkursowe stroiki do mikrofonów podchodziły kolejne grupy do kolędowania w ramach przeglądu kolęd-Niema sprawy; Barka -Seniorów; Metanoia Młodzieży; Nauczyciele - Bend; Chór - Pięknie Żyć; Dziecięcy chórek naszej szkoły a całość uświetnił występ solistki Patrycji Sosnowskiej z Chełma. Po tej części rozpoczęło się wspólne kolędowanie wszystkich zebranych a było ok. 100 osób przedstawicieli różnych grup i stanów- dzieci i młodzież; Klub Seniora w swoich ludowych strojach; przedstawiciele straży; nauczyciele; całe rodziny i samotni; były jeszcze wolne miejsca dla tych którzy być powinni a ich nie było to parzcież taka szansa by być razem nie tylko od święta, ale na co dzień w naszej małej wiejskiej rodzinie.

Zdjęcia w galerii