"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

Palmy 2018

KONKURS NA PALMĘ 2018 rozstrzygnięty

 

W konkursie udział wzięło 16 palm wykonanych przez wspólnoty naszej parafii; gościliśmy też przedstawicieli DPS Chojno ze swoją palmą, która zajęła trzecie miejsce, drugie przypadło Radzie Parafialnej a pierwsze w tym roku zajęła palma Klubu Senior BARKA.

Okazała i wzniosła, a oto jej prezentacja: Palma -2018-Klubu Seniora -BARKA

Patrzysz na naszą Palmę; a pragnę przedstawić Palmę Klubu Seniora BARKA, który obchodzi w tym roku 10 lecie swego istnienia i co sądzisz?. Nie maż tam bukszpanu ani trzciny nadłamanej; ani kwiatka zasuszonego czy z bibuły - Palma to czy nie Palma?.

Zapewniam Cię, że jest 50 białych i 50 czerwonych gołębi własnoręcznie wykonanych na setną rocznicę Odzyskania przez Ojczyznę naszą wolności. Tamte pokolenia stanęły do walki krwawej na śmierć i życie – by Polska była Polską- wolną Polską. Mówimy wielcy patrioci a cóż dzisiaj jest patriotyzmem? Palma to czy nie Palma- Patriotyzm to dzisiaj czy nie patriotyzm, gdy się uczysz; pracujesz; budujesz wspólnotę z Bogiem między ludźmi zachowujesz wiarę i tradycję przodków naszych. Gdy nie wstydzisz się swojej matki i ojca i szacunek im okazujesz; ukłonisz się nauczycielowi i sąsiadowi rano i wieczorem klękasz do pacierza a w niedziele z radości a idziesz na Mszę św.? Gołębica wypuszczona z arki Noego; Gołębica znad Jordanu; Gołębica siadająca na głowie i na oknie naszego papieża św. Jana Pawła II. Gołąbek pokoju.

W roku Ducha Świętego w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Wolności wołamy dzisiaj za świętym Janem Pawłem II – Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi Tej Ziemi. Niech darzy nasz Klub i całą Parafię swoimi darami. Tak czytajcie naszą Palmę i o nas nie zapominajcie.

Pozostałe palmy były piękne i pracochłonne. Na uwagę zasługuje też palma młodzieży z Chojna zajęła II miejsce-zrobiona gustownie i przez młodzież.

 

 

palmy-Chojno-2018---.jpgpalmy-Dorohucza-2018------.jpgpalmy-Dorohucza-2018----.jpgpalmy-Dorohucza-2018---1.jpg

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i prezentację palm. Hosanna; hosanna; hosanna synowi Dawidowemu.