"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

ŚWIĘTO RODZINY 2018

Święta Rodziny -26-V-2018„ Otrzymaliście w darze dary Ducha Świętego”

Uroczyste świętowanie Dnia Rodziny rozpoczęliśmy o godzinie 9,00 w Kościele Parafialnym św. J. Tadeusza w Dorohuczy; odśpiewaniem Litanii Laoretańskiej. Ksiądz Stasio przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił program całej imprezy. Każdy z zebranych uczestników po nabożeństwie mógł poszukać dla siebie atrakcji i konkursów a było w czym wybierać.

I tak: Konkurs Plastyczny prowadzony przez panią Joanne Panecką z Moniką Wójcik; Turniej Papieski z racji XII Rocznicy Nadania Imienia Szkole Podstawowej w Dorohuczy odpowiedzialna – Beata Łukaszuk , Kombinacje Dziecięce- odpowiedzialne Jolanta Klimek i Grażyna Kot, Turniej Piłki Nożnej – odpowiedzialni Leszek Waryszak, Daniel Kowalczyk i Andrzej Jakubiec, Turniej Piłki Siatkowej – odpowiedzialne –Agnieszka Brzyszko i Monika Biszkont , Konkurs „Potrawy Regionalne” odpowiedzialna Joanna Bartocha i Janina Łukaszuk, Loteria Fantowa – odpowiedzialne – Maria Dańko,Ewa Kucharska, Władysław Oleksik, Wyścigi Rowerowe – odpowiedzialni – Ochotnicza Straż Pożarna w Dorohuczy, Wielobój Chłopski – odpowiedzialne Beata Łukaszuk, Anna Wojtal i Marek Cisz. Kto nie chciał skorzystać z konkursów mógł sympatycznie spędzić czas w Kawiarence – odpowiedzialna Renata Tobiasz z paniami z Klubu Seniora „Barka”: Jadwiga Pliszka, Zofia Mikulak, Grażyna Organista, Krystyna Tobiasz, Edyta Woźniczka, Magdalena Pędzisz i Magdalena Cisz. Panie Ewa Madej, Jadwiga Samuła i Marcelina Samuła, przy wsparciu Grzegorza Samuła przygotowały pyszne kiełbaski z grilla. Stół z Jadłem Wiejskim zorganizowały panie Izabela Sawicka i Ewa Organista natomiast panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chojnie Nowym przygotowały naleśniki ze świeżymi owocami. Najmłodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw, posmakować waty cukrowej i wziąć udział w Warsztatach wyrobu mydełka prowadzonych przez panie z „Krainy Rumianku”. Jak co roku dużą popularnością cieszył się gabinet kosmetyczny i fryzjerski a paznokcie u Iwonki wielką popularność miały. Jeżeli ktoś przesadził z jedzeniem lub poczuł się niekomfortowo mógł skorzystać z pomocy i otrzymać ulgę w gabinecie lekarskim od doktora Tomasza i pielęgniarek z P. Basią. No i wspaniała Grupa Rekonstrukcyjna wpisując się w 100 rocznice Niepodległości Polski pokazała inspirującą myśl patriotyczną. Na uwagę zasługuje też promocja życia i zabawy bez alkoholu, którą prowadził P. Leszek Tarkowski z gminnego ośrodka antyalkoholowego; a problem alkoholu i narkotyków nie jest obcy w naszym środowisku jak zresztą w naszej Ojczyźnie w kręgach kultury konsumpcyjnej bez wartości wyższych.

Pierwsza część trwała do godziny 14,00 a zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród dla zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego – Projekt Znaczka Pocztowego „100 lat Ojczyzny naszej” zorganizowanego przy współpracy Wojewódzkiego Koła Filatelistycznego w ZSS w Lublinie. Nagrody wręczał Prezes Koła Pan Teofil Gałat:

Kategoria do 10 lat

I miejsce

Anna Jakubczak, lat 10.

ZPO w Biskupicach,

opiekun- Katarzyna Kowalczyk

II miejsce

Magdalena Mosurek, lat 8.

SZ.P. w Oleśnikach,

opiekun- Kulisz Elżbieta

III miejsce

Nikola Bubczyk, lat 8.

SZ.P. w Dorohuczy,

opiekun- Joanna PaneckaWyróżnienieOlga Grądkowska, lat10.

ZPO w Biskupicach,

opiekun- Katarzyna Kowalczyk

Kategoria do 11-14 lat

I miejsce

Nikola Gruszka, 12 lat.

ZPO. w Trawnikach,

opiekun- Małgorzata Dejnek

II miejsce

Magdalena Pędzisz, 13lat

S.P. w Dorohuczy

opiekun- Joanna Panecka

III miejsce

Samuela Szemro, 13 lat.

ZPO. w Trawnikach,

opiekun- Małgorzata DejnekIII miejsce

Blanka Zagraba, 12lat

S.P. w Dorohuczy

opiekun- Beata ŁukaszukKategoria do 15-19 lat

I miejsce

Kinga Sadło, kl. III. Gim. ZPO w Biskupicach,

opiekun- Katarzyna KowalczykWyróżnienie

Sandra Wołosz, kl. III. Gim ZPO w Biskupicach,

opiekun- Katarzyna KowalczykDyplomy i puchary z innych konkurencji wręczyli Ksiądz Proboszcz Stanisław i Pani Dyrektor Anna Wojtal. Wyniki konkurencji przedstawiają się następująco:

Turniej Papieski

I miejsce Maryla Góra

II miejsce Gabriela Cisz

III miejsce Eliza Zagraba

Potrawy Regionalne

I miejsce – Ewa Organista - Gryczotto

II miejsce – Bożena Wieczerzak – Pierożki pieczone z serem i powidłami

III miejsce –Agnieszka Niezgoda i placki z kapustą i kaszą.

Piłka Nożna

I miejsce – Drużyna „Dobry jak chleb”

II miejsce – Chojno Huragan

III miejsce - Weterani

Wielobój chłopski ( ucieranie maku, pieczenie podpłomyków, wyrób mydła, konstruowanie tzw. psa do butów):

I miejsce - Rodzina Bartochów i Lipińskich

II miejsce – Rodzina Niezgodów i Waszczeniuków

III miejsce – Podopieczni z DPS Chojno Nowe

Kombinacje dziecięce

I miejsce – Rodzina Rudników

II miejsce – Rodzina Zagrabów

III miejsce –Rodzina Kwietniów

Konkurs Plastyczny

I miejsce – Blanka Zagraba

II miejsce – Maja Waryszak

III miejsce – Melania Lipińska

Turniej Piłki Siatkowej

I miejsce – drużyna „Zeusowe błyskawice”

II miejsce – drużyna „Boguś i skład”

III miejsce – drużyna „Monsterki”

Wyścigi Rowerowe

I miejsce – Oliwier Siwiec

II miejsce – Ksawery Herbik

III miejsce - Kacper Maliszewski

I mimo , że pogoda dawała się we znaki, ponieważ było bardzo gorąco z atrakcji skorzystało ponad 200 osób. Pierwsza część spotkania zakończyła się o godzinie 14,00.

Drugi blok spotkania rozpoczął się Przeglądem Piosenki Różnej, który poprowadziła Anna Wojtal i Paweł Przebiorowski ,następnie odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu i koncert zespołu muzycznego z Lublina. Ponadto panie Ewa Kucharska, Ewa Madej , Jadwiga Samuła i Marcelina Samuła przygotowały grillowane kiełbaski, więc kto zmęczył się tańcem mógł odpocząć i posilić się. W przeglądzie piosenki wzięły udział następujące zespoły: Chór „Pięknie żyć”, „Nie Ma Sprawy”, podopieczni z DPS w Chojnie Nowym, „Ichtis”, zespół „Kapsel” . Uczestnicy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy. Po przeglądzie rozpoczął się koncert muzyczny i zabawa taneczna, która trwała do 22,00. Całość świętowania zakończono przemową i podziękowaniami za wspólną zabawę przez Panią Dyrektor Annę Wojtal i pokazem ogni sztucznych przygotowanych przez Pana Pawła Przebiorowskiego. To było nasze kolejne spotkanie otwarte z myślą o całych rodzinach, gdzie łączymy dzień dziecka; matki i ojca w imię hasła -abyśmy byli jedno. W tym dniu na tym spotkaniu jest wszystko za darmo – za uśmiech; życzliwość i modlitwę. Radością naszą jest zawsze obecność ludzi z innych miejscowości; chcemy się dzielić wszystkim co posiadamy najlepszego. Jest to też przyjęcie przygotowane przez naszego księdza z racji jego dnia chrztu. 14 kwietnia była Msza św. i właściwie tyle, gdyż wielu nie zaakceptowało kolejnego pomysłu naszego duszpasterza by w tym roku -Roku Ducha Świętego nie obchodzić dnia urodzin czy imienin a właśnie dzień chrztu swojego -bo to tam zaczęła się nasza droga do nieba. Stąd jako główny sponsor (zawsze pamiętamy o Marzenie i Romanie naszych przyjaciołach z Warszawy) wydaje to przyjęcia dla wszystkich swoich parafian; mieszkańców parafii a właściwie dla każdego kto zechce w tym dniu być z nami. Dziękujemy i wszystkim za wszystko do zobaczenia za rok 1 czerwca na podobnym spotkaniu. ALLELUJA !

B. Łukaszuk