"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

ŚWIĘTO RODZINY 2019 SPRAWOZDANIE

A poczytajcie i zobaczcie jak było w Dorohuczy

na Święcie Rodziny.

 

Dnia 1 czerwca zgodnie z planem zgromadziliśmy się w kościele na Nabożeństwie czerwcowym. Kościół jak co roku wypełniony i na zewnątrz też są uczestnicy. Witając ksiądz na wiązał do hasła tegorocznego spotkania : być czy mieć” zwracając uwagę na wypowiedź św. JPII sprzed 40 lat.” … Ale nigdy samo „więcej mieć” nie może zwyciężyć. Bo wtedy człowiek może przegrać rzecz najcenniejszą : swoje człowieczeństwo, swoje sumienie, swoją godność. To wszystko, co stanowi też perspektywę „życia wiecznego”. (…). Moc ducha, moc sumienia i serc, moc łaski i charakterów, jest szczególnie nam potrzebna by nie ulec pokusie rezygnacji, obojętności, zwątpienia czy wewnętrznej emigracji; by żyć we wspólnocie rodziny, kościoła, żyć odważnie zachowując swoją tożsamość i wartości by apostołować. Po Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego i zapowiedzi programu wszyscy udali się na zewnątrz by wziąć udział w realizacji programu spotkania. Wszystkie punkty zostały zrealizowane co jest utrwalone na zdjęciach i filmikach. W tym dniu przewinęło się ok 300 osób. Spotkanie trwało od g. 9.00 do 14.30. Spotkanie , które łączy całe rodziny, grupy społeczne i wszystkich, którzy przybyli. Przez 21 lat wypracowaliśmy formę i sposób by dla każdego było coś miłego, wykorzystując plac przy kościele, parking parafialny; boiska -Meandry, sale świetlicy, plac

zabaw i stary dom. Dziekuję współorganizatorom naszej Szkole JPII w Dorohuczy, Radzie Parafialnej, Klubowi Seniora, OSP Dorohucza, Chórowi Pięknie Żyć, młodzieży z RSM i dzieciakom ze Świetlicy wraz z Instruktorami, Krainie Rumianku i wszystkim nie zrzeszonym co byli i są z nami. Serdecznie dziękuję za fanty i nagrody; naszym sponsorom P. Marzenie i Romanowi Sz. Iwonce i Tomkowi Ch. Ani; Wojciechowi i Ewelinie; Oli; Teresie; Starostwu w Świdniku i każdemu kto przyniósł fanty a przede wszystkim zabrał siebie na nasze spotkanie: a byli z nami też Burmistrz miasta Siedliszcze-Hieronim Z. i Wójt Gminy Trawniki – Damian B. Zapraszamy za rok 30 maja 2020 roku na kolejne Święto Rodziny do Dorohuczy: Zapraszają Dyr. Anna W. i ks. Stan G.

A oto wyniki konkursów rozegranych na naszym spotkaniu:

 

I. Konkurs Plastyczny:

 1. Alan M.

 2. Blanka Z.

 3. Wiktoria W.

II. Kombinacje Dziecięce:

 1. Rodzina R

 2. Rodzina Z.

 3. Rodzina S.

 

III. Piłka Siatkowa:

 1. Drużyna Bekaj landów

 2. Pedagogiczne Dinozaury

 3. Pszczółki latają

 

 

IV.Konkurs Papieski:

 1. Zosia R.

 2. Gabriela C.

 3. Eliza Z.

 

V. Potrawy Regionalne:

 1. Krystyna W.

 2. Wioletta W.

 3. Lila C.

 

VI. Piłka Nożna:

 1. Oleśniki

 2. Siedliscze

 3. Dorohucza

 4. Kanie

 

VII. Wielobój Chłopski:

 1. Rodzina z Dorohuczy

 2. Rodzina z Chojna

 3. Rodzina z Niedrzwicy

   

Miejscem dyskusji była kawiarenka a zainteresowaniem cieszyło się też nasze mini ZOO z oślicą Baalą i jej towarzyszem podwórka Bodziem w roli głównej, kolejki w salonie fryzjerskim i kosmetycznym nie miały końca, pięknie pomalowane twarze i frajda na dmuchańcach, kolejki przy loterii i degustacja dla ucha podczas występów zespołów i chóru, no i koncert zespołu Kapsel też miał wzięcie; a płonące auto zgromadziło wielu podziwiając sprawność naszych strażaków i ich kolegów z Trawnik. Kto podupadał na zdrowi udawał się do Gabinetu Medycznego. Oprócz jadła wiejskiego cały czas funkcjonował grill a smaku i finezji dodawała Pitzza. Przy stoisku z Pięknym zdrowiem można było się wypachnić a przy warsztatach Rumiankowej Krainy wykonać własną filiżankę. Artyści plastycy temat dnia przenieśli na dzieła wykonane na kawałkach śniadków z kotłowni. Piękne wyciskacze do sera stały dumnie patrząc na jedzących lody z waty cukrowej.

Na niebie zaś słoneczko świeciło, promieniami ogrzewając nasze ciała by dusza się radowała będąc w ciałach naszych w wędrowce do Pana.

Do zobaczenia za rok jeszcze bogatsi w byciu cokolwiek mając. A może !!!? …

Ten dzień mamy też utrwalony na zdjęciach w naszej galerii.