"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

PODZIĘKOWANIE

Podziękowanie dla Pana Mieczysława Pasiecznego za pełnioną funkcję grabarza w parafii św. J. Tadeusza w Dorohuczy

 

Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem. Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

/św. Jan Paweł II/.

 

Panie Mieciu Rada Parafialna w imieniu całej społeczności zamieszkującej na terenie parafii i rodzin tych, którzy spoczywają na naszych cmentarzach pragnie wyrazić wdzięczność za 20 lat troski o te szczególne miejsca naszej przeszłości zamknięte w grobach naszych bliskich.

Dziękujemy, życzymy Bożego Błogosławieństwa i szacunku od wszystkich w dalszym głoszeniu Słowa Bożego swoim życiem i słowem.

 

Ks. Stanisław z Radą Parafialną parafii św. J. Tadeusza w Dorohuczy w pierwszą niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka

26-I-2020 Dorohucza