"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

Grób 2020

 

NIE LĘKAJCIE SIĘ. Słowa,które łączymy z osobą Świętego Jana Pawła II ,bo to On tak mocno je wyakcentował i tak bardzo pasują do życia człowieka każdego czasu i profesji. Pamiętać nam trzeba, że te słowa „nie lękajcie się” były wprzódy wypowiadane przez Jezusa wiele razy. Tak było, gdy uczniowie wypłynęli łodzią nad Jezioro Genezaret i zostali tam zaskoczeni przez burzę. Widząc wychodzącego naprzeciw nim i kroczącego po wodzie Jezusa, przerazili się, sądząc, że widzą zjawę. Zbawiciel musiał uspokoić nie tylko burzę na jeziorze, ale przede wszystkim przerażone serca apostołów: „nie bójcie się” (por. Mt 14, 27). Gdy po zmartwychwstaniu zalęknieni uczniowie pozostawali za zamkniętymi drzwiami, Jezus przyszedł i pierwsze słowa

, które do nich wypowiedział, były orędziem zwiastującym pokój: „pokój wam” (por. J 20, 21). Kiedy na Górze Przemienienia uczniowie, widząc niezwykłe zjawiska związane z teofanią (czyli objawieniem się Boga), przerazili się, Jezus uspokoił ich słowami: „nie lękajcie się”. Nie chciał, aby spotkanie z Bogiem wiązali jedynie z lękiem i przerażeniem. Czymś naturalnym jest, że wobec zjawisk i wydarzeń, które nie do końca rozumiemy, możemy doświadczać lęku i poczucia zagubienia. Pamiętajmy wówczas o orędziu, jakie w takich sytuacjach niósł ludziom Zbawiciel – „nie lękajcie się”. Teraz też w kontekście koronawirusa stają się aktualne i na miejscu. Doświadczenia życiowe, nawet jeśli są trudne, ale przeżywane w bliskości Boga, nigdy nie doprowadzą nas do klęski czy zagłady. Takie słowa jak: „wstańcie”, „nie lękajcie się”, „pokój wam”, to orędzie Jezusa skierowane do nas. Nie dajmy się zwieść pokusie szatana, który będzie chciał nam wmówić, że Bóg nas opuścił i w życiu jesteśmy skazani na porażkę. W naszej dekoracji łączymy je z literą V, która dla wielu z nas kojarzy się z latami 80 gdy Solidarność wniosła je w nasze życie i wiązała się ze słowem Viktora – Zwycięstwo; wtedy nad komunizmem. Polała się krew; padły strzały ginęli ludzie. Wielu szukało schronienia w Kościele; na plebani, szukało pomocy u Boga. Patrząc na naszą symbolik,ę Grobu Pańskiego też ją czytać należy w kontekście nadziei na zwycięstwo nad współczesną plagą jaką jest COVID19. Źródłem tego zwycięstwa jest Jezus Chrystus Zmartwychwstały; jeżeli z nim podejmiemy walkę. Walkę z szatanem, którym może okazać się człowiek, który chce zająć miejsce Boga. W centrum literki V umieszczona jest Hostia w której Jezus pozostał od Ostatniej Wieczerzy po swoim cierpieniu kiedyś i dzisiaj co symbolizuje krzyż, a także litery alfa i omega wskazujące na początek i koniec naszego życia, które winno być w Bogu z Bogiem i prze Boga. Codziennie modlimy się o wyzwolenie; o nawrócenie; o budowanie wspólnoty Kościoła domowego.

 

 

Wielu nie będzie miało okazji zobaczyć naszej dekoracji w naszym kościele ze względu na ograniczoną liczbę osób do 5 w naszych świątyniach. Zaufaj Panu i nigdy Go nie opuszczaj. Nasza świątynia jest gotowa na przyjęcie Was wszystkich by przeżyć te święta, ale Zostańcie w domu i módlmy się razem.

 

Na ołtarzu głównym mamy jak co roku palmy. Różnica jest taka, że tamte miały po 6 m długości i były wykonywane przez poszczególne wspólnoty naszej parafii a te są wykonane przez rodziny z naszej parafii i tak: Zagrabów; Błaziaków; Mikulaków; Baranowskich; Jóźwiaków; Rudników; Dzierbów. Serdecznie dziękuję za podjęcie wyzwania i zachowanie tradycji. Aoto jedna z prezentacji palm:Naszą palmę wlkanocną robiła cała rodzina, a nawet klika rodzin, które zamieszkują pod naszym dachem, a więc:

Amelia Kania; Alan i Oliwier Siwiec; Ksawery Herbik; Katarzyna, Leszek, Grzegorz, Michała Zagraba.

Nasza palma nawiązuje do czterech części różańca św. Kolory kwiatów są odzwierciedleniem części różańca- radość, chwała, boleść i światło. Kolory kwiatów można też porównać do pór roku; jest kolor życia i radości –biały, rozkwitania i nadziei- zielony, kolor smutku i cierpienia-czerwony oraz kolor końcowego zbioru plonów-fioletowy. Czwórka  dla naszej rodziny jest liczbą magiczną – czwórkę mamy biologicznych dzieci, które w palemce są baziami i bukszpanem u samego szczytu, my – rodzice, to te zeszłoroczne kwiaty-już trochę zasuszone, dzieci w rodzinie zastępczej-są kwiatami kolorowymi, pełne różnych barw i odcieni, mającymi przed sobą całe życie. Jakie będzie kolor ich życia próbujemy przekazać dzieciom poprzez przykład swoim życiem i przykładem naszych dzieci.

Piosenka— na melodię  ---- Oj.smereko

1/Konkurs w kościele ogłosili,

   Palmę w domu więc robimy,

   Wszyscy chętnie się zbierajcie,

   Przy palemce pomagajcie.

Ref: O palemko, kolorowa ma palemko

      Kwiaty Twoją są sukienką

     Kolorowa ma palemko 2x

2/ Zbieraliśmy się tydzień cały,

   Kwiaty pięknie się udały,

   Palma nasza jest wspaniała,

   Robiła ją rodzina cała.

 Ref;

3/ Palmę naszą podziwiajcie,

   Oczy na braki przymykajcie,

   Za rok się więc poprawimy,

   Może znowu zwyciężymy.

Ref;