"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

BOŻE CIAŁO 2020

Boże Ciało w Dorohuczy w tym roku z frekwencją większą niż w latach ubiegłych. Ołtarze – 11-VI-2020 przygotowane przez pięknie zorganizowane grupy u P. Zagrabów; przy Szkole JPII; koło P. Galików i przy posesji P. Bartochów. Każdy z ołtarzy opatrzony mottem aktualnym co do roku. Ołtarz I – Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

Wielka Tajemnica Wiary

Ołtarz II – Szkoła i wspaniali sąsiedzi

Bo nie zastąpi Ciebie nikt
do światła otworzyłeś drzwi …

/Marek Dutkiewicz/ .

Ołtarz . III – Klub Seniora -Barka

,,Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. /Kard. Stefan. Wyszyński/

Ołtarz IV - Wspólnota Obywatelska

"Was się nie boimy, ale z Nią walczyć nie będziemy!"

/Bolszewicy/

Do ołtarzy udaliśmy się po Mszy Świętej. Piękna oprawa Liturgii przy śpiewie Chóru Pięknie Żyć pod batutą P. Pawła naszego organisty i zespołu Metanoja w obecności Klubu Seniora Barka w strojach ludowych; OSP Dorohucza w składzie 7 osobowym;

 

Dzieci Pierwszokomunijne i młodsze, które podczas procesji sypały kwiaty;

 

przy ołtarzu asysta i ministranci młodsi;

panie w swoich chustach niosące świece przy Najświętszym Sakramencie.

Celebrował miejscowy duszpasterz, który w kazaniu nawiązującym do poszczególnych ołtarzy tj. Roku liturgicznego o Wielkiej Tajemnicy wiary ukazał rolę papieża św. JPII i prymasa Wyszyńskiego w obronie naszej wiary pod opieką Maryi, obrazując to na przykładzie Cudu nad Wisłą i jej roli w zwycięstwie w jednej z 18 bitew świata. Powiedział min.:”...Dlatego tak ważna jest dzisiaj nasza obecność; dlatego tak ważna była nasza obecność wczoraj; dlatego tak ważna jest nasza obecność jutro w Kościele Domowym i w tej naszej świątyni na Niedzielnej Mszy Świętej na adoracji I piątkowej na Nabożeństwie Fatimskim i zawsze i wszędzie gdzie jest mowa i rozmowa z Chrystusem.”

Po Mszy Świętej przy asyście policji udaliśmy się z procesją przy śpiewie min. Litanii do Serca Jezusowego ulicami Dorohuczy by wrócić do naszej świątyni i odśpiewać Ciebie Boga wysławiamy ….

Wdzięczni Bogu za pogodę wiernym za modlitwę i zaangażowanie i czynny udział w uroczystości -ZAPRASZAMY na oktawę 16-VI-2020 na g. 17.00 z wianuszkami a liczba ich nie mniejsza niż 34. A odpust i dożynki to już wkrótce będą ; znaczy się 15-VIII-2020 O G. 12.00 zaproszenie jest ważne. Do zobaczenia. Z Bogiem przez życie całe!!!

zdjęć jest jeszcze więcej i będą w galerii. Pozdrawiam