"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie we wtorek tj. 1 września Mszą św. o g. 8.00. Z wielką radością i odpowiedzialnością stańmy przy Ołtarzu Pańskim polecając Bogu :nasze Dzieci; nasze Rodziny; naszą Szkołę; naszą parafię w tym nowym roku szkolnym 2020-2021 by był owocny; bezpieczny i na chwałę Boga samego. Rozpocznijmy nowy rok szkolny pojednani z Bogiem i Bliźnimi korzystając ze spowiedzi. Jutro zapraszam dzieci; młodzież i ich rodziców i bliskich do skorzystania z tego sakramentu w godzinach od 17.00 do 18.00 w kościele stacjonarnym. Przypominam, że codziennie miejscowy kapłan jest w konfesjonale od g. 6.30. Okazją też jst pierwszy piątek miesiąca. ZAPRASZAM.

4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (7.00), pierwszy piątek (9.00 -Chojno; 18.00 -Dorohucza i pierwsza sobota miesiąca (7.00) Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

7. Do dyspozycji wszystkich przy wejściu do naszej świątyni jest płyn do dezynfekcji i maseczki; korzystajmy dla bezpieczeństwa i współodpowiedzialności za bliźnich.

INTENCJE:

pn. 7.00 Dzięk-Błag. Z racji 75 rocznicy urodzin P. Jadzi.

wt. 8.00 Dzięk. Błag. Z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

śr. 7.00 +Zbigniew(4rś); Ryszard; Bolesław Kozicki

pt. 9.00 -Chojno; 18.00 – Dorohucza +Zbigniew Skrzypek; Władysława; Władysław; z r. Skrzypków.

sb. 7.00 +1mcś Marianna; Stanisław; Stanisław z r. Adamiaków; Doboszów; Uchańskich; Józef Łukaszuk; Barbara Szulc

Nd. 9.00 +Zbigniew Szabała; 11.00 +Józef; Józefa; Elżbieta; Kazimierz; Zofia z r. Mojskich. 15.00 +40 rś Kazimierz; Anna; Piotr; Grzegorz; Monika; Józefa z r. Miszczuk; 17.00 +Helena, Józef Orłowski

Bez ambicji człowiek niczego nie rozpocznie, bez pracy nie skończy./ RalphWaldo Emerson/

W tym tygodniu patronuje nam:

-3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.