"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

Ferie sprawozdanie -2023

Dorohucza 22--I-2023

 

Sprawozdanie z ferii -2023, które miały miejsce w Dorohuczy; w pomieszczeniach naszej świetlicy przy par.św. J. Tadeusza w dn. 16-22-I-2023

 

Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi „ to słowa św. Jana Pawła II, które stały się myślą przewodnią naszych tegorocznych ferii. Czas; miejsce i ludzie, którzy spotkali się w te dni dały możliwość by się bawić; uczyć; modlić i budować wspólnotę w potrójnym wymiarze tj. wiedza; wiara i wspólnota. Nasze zajęcia oscylowały wokół problemów uzależnienia od alkoholu; tytoniu; narkotyków i dopalaczy; choć też pojawił się problem nośników elektronicznych. Są to niestety blokady drzwi naszego życia do Chrystusa i drugiego człowieka. Poruszyliśmy tematy następujące:tytoń i alkohol szkodzi Tobie; Moje miejsce w grupie i w nich problemy alkoholowe; Poczucie bezpieczeństwa, gdzie szukać pomocy przed alkoholem; Dopalacze na topie; Bezpieczne zabawy w czasie ferii i nie tylko bez używek; Rodzina podstawą siły w życiu; wiara i wspólnota Kościoła niezawodną drogą ku...; Świadectwo dorosłych w abstynencji: rodziców; wychowawców; środowiska. W te tematykę wpisał się film

Pimi z krainy Tygrysów, który obejrzeliśmy we czwartek w Lublinie i zabawa w Koziołku i w Mani Skakania a wspólna Pizza była też odlotowa. W sobotę spotkaliśmy się z Babciami i Dziadkami na Mszy świętej; części artystycznej i na dyskusji przy wspólnym stole. Tematem dyskusji były myśli z kazania Ojca kapucyna z Lublina o. Stanisława – czy jest i jaki wkład Dzidków w wychowanie dzieci i wnuków co do rodziny; wiary i historii Ojczyzny naszej Polski. Gościliśmy przedstawicieli Policji. Klub Seniora Barka przygotował posiłki a nasi co mocno podkreślam nasi wolontariusze tj. młodzież z naszej parafii z RSM codziennie była z nami. A w tym roku udział w feriach wzięło 55 osób. Na ręce Pan wójt Gminy Trawniki składamy serdeczne podziękowanie za wsparł finansowo. Dziękujemy Panu Zonikowi burmistrzowi miasta Siedliszcze za autokar i kino. Całość naszych zajęć polecaliśmy wstawiennictwu św. Stanisława patrona dzieci i młodzieży a w niedzielę na Mszy Świętej o g. 9.00 wyraziliśmy wdzięczność Bogu za życie i motywację do działania na chwałę Boga i pożytek ludzi. Były też nagrody; upominki i brawa. Razem z P. Anią Dyrektor naszej szkoły składamy wszystkim za wszystko Bóg Zapłać. A potwierdzenie tego sprawozdania można znaleźć w naszej galerii.

-z poważaniem-

ks. Stan Gałat