"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

SDM 2023

Zapraszamy na 29. Sercańskie Dni Młodych!

Bliżej Ciebie, to hasło tegorocznego spotkania młodych, które po raz 29. organizują Księża Sercanie w Pliszczynie.

Każdy człowiek ma wrodzoną potrzebę bycia kochanym, potrzebnym i spełnionym. Niejeden z nas boi się samotności i odrzucenia. Tegoroczne Sercańskie Dni Młodych są okazją do tego, aby znaleźć w sobie to, co przeszkadza w spotkaniu z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Bliżej Ciebie, bo zwołani przez Jezusa Chrystusa. Zgromadzeni we wspólnocie chcemy odkrywać, czym jest doświadczenie Bożej miłości, czym jest zaufanie i życie w prawdzie.

Wychodząc od człowieczeństwa, które wśród młodych naznaczone jest doświadczeniem samotności, pragniemy ich poprowadzić przez słowo Boże, sakramenty i życie we wspólnocie tak, by pierwszy tydzień wakacji stał się dla nich wyzwalający z przejmującego bólu osamotnienia, lęku i braku zaufania.

Pragniemy dać im szansę na uchwycenie nowej perspektywy, w której człowiek doświadcza bycia kochanym przez Boga i zaczyna obdarzać miłością innych. Poprzez konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi pragniemy pomóc uczestnikom SDMu zmierzyć się z doświadczeniem samotności, które ze względu na doświadczenie Boga i wspólnoty nie musi być już tak dotkliwe i zadające cierpienie. Planujemy szereg warsztatów (muzycznych, tanecznych, artystycznych, sportowych, medialnych, ewangelizacyjnych i wiele innych), eventów kulturalnych, koncertów, zabaw integracyjnych. Wszystko to ma służyć budowaniu wspólnoty i otwarciu się na drugiego człowieka.

Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę, Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbienie. Pragniemy zbliżyć się do Boga, wejść z Nim w relację, poczuć się kochanymi.

Regulamin SDM

 1. W Sercańskich Dniach Młodych może uczestniczyć młodzież po 7. klasie szkoły podstawowej oraz starsza.

 2. Każdy indywidualny uczestnik SDM po przyjeździe powinien zgłosić się w „zapisach”.

 3. Grupy zorganizowane zgłaszane są przez opiekunów.

 4. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.

 5. Na SDM panują warunki biwakowe, dlatego uczestnicy powinni zabrać ze sobą: namiot, śpiwór, ciepły ubiór, przybory toaletowe, menażkę, kubek, sztućce. Wyżywienie zapewniają organizatorzy.

 6. Spożywanie alkoholu, palenie wyrobów tytoniowych i stosowanie wszelkich środków odurzających w czasie SDM jest bezwzględnie zakazane. Niedostosowanie się do niniejszego zakazu skutkuje usunięciem ze spotkania z powiadomieniem opiekunów. Uczestnicy wyrażają zgodę na poddanie się badaniu alkomatem bądź narkotestem w obecności swojego opiekuna.

 7. Na SDM obowiązuje zakaz noclegów koedukacyjnych. Wyjątkiem jest rodzeństwo. Niedostosowanie się do niniejszego zakazu skutkuje usunięciem ze spotkania z powiadomieniem opiekunów.

 8. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy zaginione w czasie trwania SDM.

 9. Uczestnicy biorą udział we wszystkich punktach programu. Wyjątek stanowią popołudniowe warsztaty.

 10. Po terenie SDM należy poruszać się z identyfikatorami. Niezbędnik

Kto może przyjechać?

Na SDM przyjechać może każdy, kto ukończył 7. klasę szkoły podstawowej oraz młodzież starsza.

powrót

Koszt i zapisy

Chcąc zapisać się na SDM wystarczy zgłosić się do swojego duszpasterza, organizującego wyjazd do Pliszczyna i jednocześnie zarejestrować w formularzu na stronie sercańskie.pl.

Na koniec należy wypełnić KARTĘ INFORMACYJNĄ, którą można pobrać tutaj. Dopiero złożone na karcie podpisy oraz w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców lub opiekunów prawnych potwierdzają i umożliwiają pobyt na SDM.

Po przyjeździe na miejsce każdy powinien zgłosić się w „zapisach”.

Grupy zorganizowane zgłaszane są przez opiekunów.

Koszt uczestnictwa w SDM to 250 zł.

Zapisy trwają do 21 czerwca br. Istnieje możliwość zapisania się po tym terminie, ale ze względów organizacyjnych koszt wynosi wówczas 300 zł.

powrót

Jak dojechać do Pliszczyna?

Pliszczyn leży na Lubelszczyźnie w gminie Wólka i jest oddalony ok. 12 km od centrum Lublina. Można do niego dotrzeć komunikacją podmiejską z Lublina. Na samo miejsce SDM, czyli teren Domu Zakonnego Księży Sercanów (Pliszczyn 78) można też przyjechać własnym autokarem lub samochodem.

powrót

Co z zakwaterowaniem?

Na SDM panują warunki biwakowe, dlatego uczestnicy przywożą ze sobą własne namioty, które będzie można rozbijać na specjalnie przygotowanym polu namiotowym.

Wszyscy zapisani uczestnicy mają również zapewniony dostęp do toalet i pryszniców w pobliżu pola namiotowego.

powrót

Czy organizatorzy zapewniają posiłki?

Wyżywienie podczas SDM zapewniają organizatorzy i ma ono formę zbiorową. Uczestnicy w ramach poszczególnych grup pomagają w przygotowywaniu śniadań i kolacji. Obiady są przygotowywane w kuchni zakonnej.

powrót

Czy będzie zapewniona opieka medyczna?

Zapewniamy opiekę ratunkowo-medyczną. Kompetentne i przeszkolone osoby zdolne udzielić natychmiastowej pomocy będą cały czas obecne na SDM. Nie będą jednak podawać podstawowych lekarstw na ból głowy czy ból gardła. W te każdy musi zaopatrzyć się na własną rękę.

powrót

Czy SDM jest imprezą zamkniętą?

Tak, SDM jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Tylko pojedyncze punkty programu są otwarte na osoby z zewnątrz. Zasadniczo jednak wejście na teren wydarzenia wymaga posiadania identyfikatora. Zawsze noś go przy sobie!

powrót

Co warto zabrać ze sobą?

 • namiot (lub zapewnione miejsce w namiocie), śpiwór i karimata

 • przybory toaletowe

 • kubek/miska/menażka na wrzątek lub zupę, najpotrzebniejsze sztućce

 • talerz według własnego uznania

 • kurtka przeciwdeszczowa

 • środek przeciwko komarom i kleszczom

 • cieplejsze ubrania (polar, pełne buty) i długie spodnie

 • komplet ubrań sportowych

 • ubrania letnie, lekkie

 • Pismo Święte, różaniec, notatnik

 • pieniądze, dokument tożsamości

W dodatkowe wyżywienie można zaopatrywać się na bieżąco w SDM-owym sklepiku.

ZAPISY JUŻ PRZYJMUJEMY.

Na dzisiaj koszt w naszej grupie to 150 zł jeśli kto może.