"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów i wszystkich ich poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.  

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 14 sierpnia 2019r.

4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00; pół godziny przed Mszą św. różaniec w intencji przemiany serc naszych.

5. Za tydzień o g. 16.30 spotkamy się na Nowym cmentarzu na modlitwie za naszych zmarłych przed Odpustem i Dożynkami Parafialnymi.

6. Prace na Cmentarzu przy ogrodzeniu rozpoczną się jutro zakończą się ok. czwartku. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrodzenie Cmentarza jaki i na wymianę nakrycia dachu na domu parafialnym z onduliny na blachę.

7. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o g. 18.04 po Mszy św. o g. 17.00

8. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy znaleźli czas na pierwszy czwartek; piątek i sobotę miesiąca.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,

- 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,

- 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,

- 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.