"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Jutro tj 18 maja będziemy wyrażać radość z 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II -Uroczystą Mszą Świętą o g. 18.00 a po Mszy Świętej część artystyczna przygotowana przez nasz teatr Obecność. Serdecznie ZAPRASZAMY. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 6.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.7. Serdecznie dziękuję za obecność na Nabożeństwie Fatimskim 13-V. Dziękuję P. Waldkowi za wykoszenie trawy wokół naszej świątyni i za pomoc w dekoracji na 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II.- Chojno – dziękuje rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za pomalowanie bramy wjazdowej na teren cmentarza kościelnego w Chojnie przy świątyni.

 Intencje:

pn. 7.00+ Tomek Chibowski (11mcś); 18.00 – Dzięk-Błag. Z racji 100 rocznicy urodzin JPII.

wt. 7.00 +Piotr Wiak(9rś) z r. Dzięgielewskich

śr + Joanna Nowak

cz. +(13rś) Teresa Kowalczyk

sb 17.00 Dzięk-Błag z racji urodzin mamy Teresy

Nd. 24-V-2020 – 9.00 + Hilary; Michalina Żugaj z r. Żugajów; Giletów; Czerniaków

11.00+Jerzy Pulacz

15.00 +Jan; Bolesława Sidor; Mirosław Bąk

17.00 + z r. Baranowskich