"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msza Święta w kościele stacjonarnym o g. 9.00

3. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego też serdecznie dziękuję za udział we Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022. Proszę rodziców o zadbanie by dzieci i młodzież z rodzin katolickich przystąpiły do spowiedzi z początkiem roku szkolnego. Dziękuję tym; którzy to zrobili. Dziękuje za obecność na pierwszym czwartku; pierwszym piątku i sobocie miesiąca września. W roku 2022 w maju 22 o g. 10.00 będzie I komunia Święta w naszej parafii.

4. W tym tygodniu w czwartek o g. 15.30 rozpoczynamy nasze zajęcia na świetlicy. Serdecznie zapraszam; będziemy kontynuować zajęcia muzyczne; plastyczne; sportowe; taneczne; języka angielskiego i matematyki; informatyczne a także edukacyjno-wychowawcze. Proszę rodziców o decyzję w których z nich wasze dzieci mogą uczestniczyć.

5. Jutro próba zespołu ''Nie ma sprawy'' o g. 15.30; a o g. 18.06 próba Chóru ''Pięknie Żyć''; zaś we wtorek o g. 16.00 próba zespołu ''ICHTIS''. W przyszłą sobotę od g.9.00 spotkanie Klubu Seniora Barka.6. Serdecznie dziękuję za ofiary z ostatniej niedzieli Sierpnia na nasze inwestycje a zebrano 540zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.