"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej parafii w godzinach: 7.00 -Ewopole; 9.00 – Dorohucza; 11.00 – Chojno.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 7.00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00- Ewopole; 9.00 – Chojno; 18.00 – Dorohucza.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00.

5. Rozegrana została kolejka ligi dekanatu Siedliszcze: nasze drużyny zajęły 2 i dwa trzecie miejsca. Serdecznie dziękuję P. Leszkowi i P. Piotrowi za transport naszych zawodników. Dziękuje P. Gabrysiowi za sędziowanie. We wtorek nasze dwa zespoły: Nie ma sprawy i ICHTIS wystąpiły na Pierwszym przeglądzie kolęd i pastorałek w Mełgwi, pięknie się prezentując. Był to przegląd nie konkurs. Dziękuje P. Leszkowi za transport zespołu Nie ma sprawy.

6. Zajęcia na świetlicy i próby zgodnie z harmonogramem.

7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień chrztu; imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

8. Zmarła +Helena Jajos Msza Święta pogrzebowa jutro o g.14.00 w Chojnie.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

-  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.