"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 lutego 2022


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólny przeżyty tydzień Ferii zimowych a spotykało się nas codziennie ok. 40 osób: dzieciom za obecność i zaangażowanie; Instruktorom i nauczycielom za prowadzenie tematycznych zajęć; Klubowi Seniora tj.: P. Grażynce za przygotowanie i podawanie posiłków; P. Zosi; P. Jadzi i P. Izie za pomoc; nowością była obecność wolontariuszy z naszej parafii; a była to nasza wspaniała młodzież: Magdalenka; Madzia; Zosia; Gabrysia i Michał. Bóg zapłać. Dziękuję bardzo Naszej Gminie za wsparcie finansowe w zorganizowaniu Ferii 2022 na ręce P. Wójta Damiana Baja.

5. Dziękuję bardzo P. Grzegorzowi za prace szklarskie.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

  A to wspólna praca z Seniorami w sobotni dzień naszych ferii.

W tym tygodniu patronuje nam:

- środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.