"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 8.43. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.30 . i Młodzież zapraszam też na tę godzinę a po Mszy Świętej o g. 18.00 zrobimy próbę generalną.

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Msza Święta o g. 15.00 – sakr. Bierzmowania. Zabierzmy ze sobą znicze by po Mszy Świętej i części artystycznej wysłać serce serc do nieba bram

6. Zajęcia i próby zgodnie z harmonogramem tygodnia. Klub Seniora Barka spotka się jutro o g. 14.00 na spotkaniu roboczym.

Dziękuje ministrantom za obecność na spotkaniu i na Mszy Świętej z rodziny swojego kolegi.

7. Serdecznie dziękuje za wczorajszą pracę młodzieży i ich rodziców grupy przygotowującej się do sakr. Bierzmowania tylko z 3 rodzin nie było nikogo. Wykonaliśmy wspaniałą pracę. Było 54 osoby: liście pograbione na całej posesji i wokół kościoła; płot zrobiony; wiatrak poprawiony; drewno z parkingu sprzątnięte; oberżnięte i pośnatkowane; słupy wyniesione; meble kuchenne zawieszone; śmieci spalone. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękuję za przekazany 1% dla naszej parafii od naszych parafian i gości. Kto jeszcze tu żyje, czy korzystał a także jeśli uważa za słuszne niech przekaże 1% dla naszej parafii. Bóg Zapłać.

9. Wszystkim ochrzczonym;solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.