"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15.30 a o g. 17.00 wyjeżdżamy na Drogę Krzyżową na Majdanek.

3. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą Świętą, codziennie od g. 6.30

4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 9.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

6. Wczoraj przeżyliśmy 17 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. DZIĘKUJĘ ZA OBECNOŚĆ. Wczoraj 24 osoby z naszej rodziny parafialnej przyjęło z rąk ks. Bp. Mieczysława Cisły sak. Bierzmowania. Dziękuję za wspólną modlitwę i za ofiarę na nasze inwestycje w wysokości 5 tys. zł. Zostało tylko 29 tys długu.

7. Wszystkim ochrzczonym,solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

 

Czcigodni Księża

 

Na wstępie bardzo dziękuję za parafialne zaangażowanie w dystrybucję wielkanocnych baranków i paschalików, a także wsparcie w związku z wojną w Ukrainie – przyjmowanie uchodźców, organizowanie zbiórek czy przekazywanie darów.

Jednocześnie informuję, że:

1) Nadal bardzo potrzebujemy miejsc noclegowych dla naszych gości z Ukrainy. Prosimy o ogłoszenie swoim parafianom, że jeśli ktoś chciałby przyjąć do siebie uchodźców, można zgłosić się telefonicznie pod nr 781 084 233 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

2) Istnieje możliwość dobrania baranków wielkanocnych jak również paczek dla ubogich polskich rodzin zamieszkałych w księdza parafii  – w tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem Caritas AL – 534 003 300 lub 81 532 95 71,

3) Otrzymaliśmy darowiznę w postaci obrazków Jezusa Miłosiernego wraz z tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia w języku ukraińskim i polskim. Gdyby ktoś z księży chciał pobrać takie obrazki i wyłożyć w swojej parafii również prosimy o kontakt z Sekretariatem numery powyżej).