"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

NIEDZIELA PALMOWA 10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 8.51. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

4. W piątek grupa ok. 70 osób z naszej parafii uczestniczyła w drodze Krzyżowej na Majdanku; 56 osób jechało wspólnie autokarem zgodnie z mottem -Abyśmy byli jedno. Bóg zapłać.

5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ciemnicy. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

6. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

7. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 17.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

8. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Droga Krzyżowa-:

Stacje I – Młodzież z Dorohuczy

II-KŻR P. Troczyńskiej

III-Chór Pięknie Żyć;

IV – Świetlica ;

V – Ewopole ;

VI – Młodzież z Chojna;

VII- KŻR św. Izydora-Chojno ;

VIII – Nauczyciele;

IX-Klub Seniora Barka;

X – KŻR P. Kloc;

XI – KŻR P. Zagrabowej ;

XII– Rada Parafialna ;

XIII – KŻR P. Dziewulska;

XIV – Ministranci ;

9. W Wielką Sobotę świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 17,00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.

10. Błogosławieństwo pokarmów:

9 i 10 – Dorohucza

10.30 – Ewopole

10.50 – Romanówka

11.07 – Wojciechów

11.15 – Chojno przy Krzyżu

11.24 Kaplica w Chojnie

 

Adoracja:

8.30 – KŻR pwz. Matki Bożej Zielnej; Metanoja

9.00 – Świetlica; Nie ma sprawy. Ministranci

9.30 – KŻR pwz. Matki Bożej Częstochowskiej; Chór

 

REZUREKCJA – G.6.00

 

11. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 11.00 na Chojnie o g. 13.00 w Dorohuczy.

 

Serdecznie chcielibyśmy zaprosić Księdza na spotkanie MŁODZI O KOŚCIELE – Spotkanie liderów wspólnot. Które odbędzie się 24 kwietnia 2022 (w niedziele) o godz. 19.00 w Parafii św. Rodziny w Chełmie (ul. Karola Szymanowskiego 19). Cały czas chcemy rozwijać nasze Duszpasterstwo Młodzieży Chełm – Młodzi z Jezusem, aby to była przestrzeń, gdzie młodzi ze wszystkich wspólnot mają swój głos, ale także chcemy wychodzić naprzeciw osobom młodym i współpracować ze wszystkimi wspólnotami naszego rejonu. Dlatego mamy wielką prośbę, aby zatroszczyć się o dojazd liderów wspólnot, a jeśli nie mam w parafii wspólnoty albo takiego lidera to prosimy o wyznaczenie jednej młodej osoby, która jest zaangażowana w duszpasterstwo parafii. Liczymy na obecność młodzieży ja i Księży na naszym spotkaniu! Przesyłamy także link do wydarzenia na Facebooku -> https://fb.me/e/1FOyTxGsr Z modlitwą Zespół Duszpasterstwa Młodzieży Chełm – Młodzi z Jezusem.