"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie i Msza Święta w naszym sanktuarium w Chojnie rozpoczniemy Majówką o g. 17.45. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe: pn; śr; o g. 6.38 a we wt; o 16.30 w kościele zaś we czwartek spotkamy się na Majówce przy krzyżu na Nowym Cmentarzu o g. 16.30 – wyprawa rowerowa. W piątek w Chojnie przed Nabożeństwem Fatimskim a w sobotę w naszych Domowych Kościołach zaś w niedzielę przed Mszą Świętą o g. 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

7. Wszystkim ochrzczonym; solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

8. Zajęcia zgodnie z planem tygodnia; RSM na N. Fatimskim-Przygotują!? Jutro od g. 14.00 spotkanie robocze Klubu Seniora Barka. A na sobotę na g. 9.00 zapraszam Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych do pracy na rzecz naszej wspólnoty-Zabierzcie szpadle; motyczki; grabki i kosiarki.

9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy -4-VI-2022. W SZKOLE NASZEJ ŚW. JPII

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.