"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, Nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszam! Wraz z Dziećmi, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą. Godzina 18.00 w naszym Sanktuarium w Chojnie Nowym.

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msza Święta o g. 10.00. . Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy zachowując temat -Rodzino ma. : Ołtarz I – Rodzino ma – Msza Święta jest?; II -Rodzino ma – Czas ucieka wieczność czeka- Czas dla Rodziny; III- Rodzino ma – Modlitwa Rodzinna; IV- Rodzino ma – A wspólny posiłek przy stole? Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszy Świętej o godz. 7.00; a w piątek o g. 19.00 z Młodzieżą; a w niedzielę przed Mszą Świętą o g. 9.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. Zajęcia na Świetlicy w poniedziałek nie będzie zajęć plastycznych i próby Chóru, zaś próba Zespołu Nie ma sprawy będzie od g. 15.00, zaś wtorkowe odwołujemy – jest rocznica śmierci mojej mamy i rocznica święceń kapłańskich mam spotkanie w Kłodznicy w kościele i u grobu Rodziców- w piątek zajęcia taneczne zgodnie z planem. Spotkanie RSM w piątek o g. 18.00. Trwają zapisy na SDM – zapisało się na dzisiaj 12 osób. Zapraszam i zachęcam.

6. Wszystkim ochrzczonym;solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

7. W minionym tygodniu zmarła Irena Syroka z Chojna.: (…). Niech dobry Bóg udzieli im przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

  • piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

  • informuję, że zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca (piątek po Bożym Ciele)

wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Proszę o przekazanie tej informacji wiernym oraz zachęcanie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i

pobożności.

 

ks. Adam Jaszcz

wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie