"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Partnerzy:

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. W tym tygodniu zajęcia przedstawiają się tak: pn: nie ma zajęć plastycznych; są zajęcia muzyczne -próba Nie ma sprawy od g. 15.00; trening od g. 17.00; próba Chóru od g. 18.06. wtorek – nie ma zajęć na świetlicy; jest próba zespołu ICHTIS od g. 15.30; w czwartek nie ma zajęć na świetlicy jest Oktawa Bożego Ciała o g. 17.00; w piątek nie ma spotkania RSM- KTO BY CHCIAŁ JESZCZ ZAPISAĆ SIĘ NA SDM to proszę niech się zgłosi po karte zapisów do mnie.

5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz.6.42. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

6. Wszystkim ochrzczonym; solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do domu Ojca Maria i Wojtal; Marian Zając. Niech dobry Bóg przyjmie ich do niebieskiej ojczyzny.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.