"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał, jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki." ~ Dawid Łatacz

PKS Meandra  Czeka na SPONSORÓW
 a WDZIĘCZNOŚĆ NASZA
I PAMIĘĆ MODLITEWNA
GWARANTOWANA
oto konto :

85 8689 0007 2004 6901 2000 0010

Przekaż 1,5% podatku

Parafialny Klub Sportowy

Meandra Dorohucza

Podczas wypełniania formularza

PIT wpisz KRS: 0000270261

oraz cel szczegółowy:

PKS MEANDRA DOROHUCZA 364

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lipca 2025

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia…

 

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.

 

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają inicjatywę organizowania czasu wakacji dla naszych najmłodszych Parafian. W tym tygodniu chcemy zorganizować we środę wakacyjny rajd rowerowy. Wyjazd o g. 13.07 sprzed świetlicy.

 

5. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

 

6. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

7. Rozpoczynamy przygotowanie oprawy Mszy Świętej Odpustowo – Dożynkowej: Jutro próba Chóru od g.18.06; we wtorek na g. 18.00 zapraszam do Dorohuczy do kościoła na próę zespoły: ICHTIS;EFFATA; METANOJA i NIE MA SPRAWY.

8. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Ochrzczonym ;Solenizantom i Jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.

W 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.

W 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.